Навколо нас 🌏

  • Короткий метр
  • 8 Серій

Лише вісім творчих поглядів на те, що відбувається з нашим світом, кліматом та навколишнім середовищем.

Що буде у наступному сезоні, вирішуєш ти…

Проголосуй за найкращу стрічку 👉 Voting poll

Епізоди

12хв
Сонячний день

Світ змінюється під впливом змін клімату, він уже змінився. У далекому і близькому майбутньому, одночасно фантастичному і абсурдному, чоловіки і жінки виживають, як можуть. Зі сцен повсякденного життя головного героя-чоловіка, ми дізнаємося, наскільки руйнівні наслідки зміни клімату для людей і природи. Як ми захищатимемося від надмірної спеки або холоду? Як ми ходитимемо в супермаркет або в зоопарк? Тривожна і кумедна подорож у майбутнє, яке вже є нашим сьогоденням.

A SUNNY DAY by Faouzi Bensaïdi (2019)

3хв
Так багато лісів

Короткометражний фільм заснований на вірші Жака Превера. У вірші йдеться про іронію того факту, що газети попереджають нас про вирубку лісів, хоча самі вони з паперу.

TANT DE FORETS (So many forests) by Burku Sankur and Geoffrey Godet (2014)

8хв
В’яз

Вісімдесятирічний Ольмо дивиться з вікна будівлі в приміському районі. Його восьмирічний онук Джуліо читає йому статтю з газети про танення льодовиків, парниковий ефект, метані і CO2… «Що таке С-О-2?» – запитує дитина. «Ти пам’ятаєш вуглекислий газ, який ми вивчали?» – відповідає дідусь. «Той, яким дихають дерева?» – запитує Джуліо. Наступного дня, замість того щоб йти до школи, вони відправляються у невелику подорож у пошуках старого в’яза.

OLMO by Silvio Soldini (2019)

5хв
Курут

Світанок. Сільська місцевість центрального Афганістану, глибоко в селі. Молода жінка доїть козу, а її маленький син допомагає їй, тримаючи козу за роги. Стадо кіз і вівець чекає, коли їх подоять, перш ніж молодий пастух відведе їх у гори пастися весь день. Жінка готує курут, одну з найпопулярніших страв у всьому Афганістані, але особливо в центральному Афганістані. Протягом декількох років люди готують курут все рідше і рідше, оскільки їм важко прогодувати своїх тварин через висохлі гірські пасовища. Зміна клімату вплинула на режим дощів і родючість ґрунту в усьому регіоні.

QURUT by Shahrbanoo Sadat (2019)

3хв
Одна затяжка

Пізній вечір. З будівлі виходить чоловік, прикурює цигарку і викурює її однією затяжкою. Він неуважно викидає недопалок – все як завжди. Тільки на цей раз… усі недопалки в місті оживають.

IN ONE DRAG by Alireza Hashempour (2016)

8хв
Водяні очі

Корінні жителі Шінгу живуть у тісному симбіозі з водою, але річки в Сан-Паулу гинуть через тривожний рівень забруднення води хімікатами, що використовуються в агропромисловості, і пластиком. У цьому короткому фільмі відображені відносини між громадою Шінгу та їхньою річкою, а також емоції одного з корінних жителів, коли його везуть подивитися на річки Сан-Паулу. Поетичний фільм, що засуджує забруднення води і складні перспективи майбутнього як корінних жителів, так і жителів міст.

TUÃ INGUGU (Water Eyes) by Daniela Thomas (2019)

6хв
Голодна чайка

На острові, недалеко від материка, молодий тато-чайка з тривогою охороняє у гнізда малят-чайок, що недавно з’явились на світ, і чекає на повернення мами-чайки. Мама-чайка віддала все, що у неї було, але дитинча все ще голодне. Тато-чайка полетів у пошуках їжі… Основний раціон чорнохвостих чайок – пелагічна морська риба, молюски та водні комахи у прибережних болотах і лиманах. Однак з надмірним виловом морської риби і забрудненням морського середовища чайки ловлять все менше дрібної риби у верхньому шарі води.

HUNGRY SEAGULL by Leon Wang (2019)

29хв
Кокота: острівець надії

Фільм «Острівець надії» розповідає історію про прагнення Мбарука допомогти Кокоті. Цей короткий півгодинний документальний фільм знайомить глядачів із людьми, що живуть на передовій змін клімату, і розповідає про те, як ці скромні герої змогли інноваційно адаптуватися до потепління, одночасно відновлюючи ліси на своєму острові. Цей надихаючий фільм обіцяє залишити глядачів по всьому світі з вірою в те, що прості рішення дійсно можуть мати величезний вплив.

KOKOTA: THE ISLET OF HOPE by Craig Norris (2016)